5 Důvodů, proč je fajnový být chudý

Mít miliony korun na účtě je špatné. A víte proč? Protože člověka velké množství peněz naprosto změní. A nejen jeho, i celé jeho okolí. Boháči si mohou neomezeně dopřávat velkých radostí, po kterých touží, pohybují se v nóbl společnosti a jejich přátelé jim zobou z ruky. Ačkoliv je krásný sen překypovat penězi, některé věci naopak boháčům chybí, a chudáci mají. Nemluvím o lidech, kteří jsou bezdomovci nebo zažívají bankrot, mluvím o těch jedincích, jejichž stav účtu se pohybuje v průměrných hodnotách. Tohle je pět důvodů, proč nebýt zazobanec.
 vila s bazénem
·         Partnerství
S nadutou peněženkou si nikdy nebudete jisti, jestli lidé, kterými se obklopujete jsou vašimi pravými přáteli a nekamarádí se s vámi jen kvůli majetku. Nikdy nebudete vědět, jestli máte po svém boku partnera či partnerku, který vás má opravdu rád, nebo má rád vaši peněženku a karty.
 
·         Oblíbenost
Ve společnosti lidí si průměrní lidé nikdy nebudou chovat nadřazeně a povýšeně. Takové lidi mají ostatní rádi, protože si na nic nehrají a ztotožňují se s nimi. V přítomnosti boháčů a chudých je skupina rozdělena na dva tábory: na chudé a mocné.
 peněženka s kartami
·         Tvrdá práce
Zatímco si běžní smrtelníci na své dovolené pracně šetří po celý rok, ti mocní si mohou vzpomenout, že hned pojedou na nejluxusnější ostrov a nic jim v tom nezabrání. Můžou si vyhodit z kopýtka a pořídit si cokoliv a kdykoliv. Ano, může se to jevit plus pro tyto lidi, nicméně nic nevynahradí ten pocit, že jste si na svou dovolenou našetřili, a snažili se.
 
·         Parazitování
Když nemáte bohatství a moc, nikdo vás nemůže parazitovat a bezostyšně využívat vašich pohostinností. Nikdo se s vámi nepřátelí jen kvůli vašim svrškům a definitivně nikdo nečeká na vaši smrt, aby mohl vše získat jen pro sebe. Vzorovým příkladem této situace jsou senioři, jejichž jmění je nesmírné a po boku mají mladé a překrásné společnice, ba i manželky, které si tyto staříky vzali za vidinou peněz a nyní jen čekají, až naposled vydechnou.
 kufřík s penězi
·         Velké trable
Být až nechutně zazobaný není zas tak úžasné, jak se na první pohled zdá. S velkým množstvím bankovek přichází i velká zodpovědnost, například větší daně. Kromě toho, při daňových přiznáních se snadno něco přehlédne a následně máte potíž na krku a musíte ledacos vysvětlovat. Mít ve svých financích řádný přehled je obtížné, a proto máte k dispozici svou účetní, aby na tento úkol dohlížela. Bohužel se také stává, že právě tyto osoby využívají své pozice a pomalu vás oškubávají, aniž byste o tom věděli.

Posted in <a href="https://www.upmas.cz/penize/" rel="category tag">Peníze</a>