Chystáte se na rekonstrukci starého domu? Tohle musíte vědět!

Přeměna starého domu na nový se bohužel neděje jako mávnutím kouzelného proutku, ale stojí za ní spousta práce, námahy, a také peněz. Co musíte vědět, než se do ní pustíte?

Prodlužte plán časový, navyšte plán finanční

Ačkoliv jste si předběžně spočítali, že vám rekonstrukce zabere tolik a tolik času, a bude vás stát tolik a tolik peněz, přihoďte si k oběma těmto bodům rezervu. Postupem času totiž zjistíte že nic není tak snadné, jak se zprvu zdálo. Najednou naleznete místa, která je potřeba opravit, a neměli jste o nich ani tušení, věci, které musíte dokoupit, přestože jste s nimi nepočítali. Nakonec se tedy do spraveného domu můžete nastěhovat i s ročním zpožděním, a vaše útrata za opravy se zvedne až o polovinu.

stavební práce

Z výplat, nebo hypotékou?

Lidé, kteří si neradi půjčují, pak provádějí rekonstrukci domu z výplat, tedy postupně. Ačkoliv by se dalo říct, že svým způsobem ušetří peníze, taková rekonstrukce jim může zabrat dlouhé roky, a než svůj dům předělají, už zase je potřeba něco opravovat. Zkrátka si tak nikdy neužijí hotového, zcela opraveného domu. Možností je poté hypotéka na rekonstrukci https://nebankovnihypoteka.cz/rychla-nebankovni-hypoteka/, o kterou můžete zažádat ve své bance. Ovšem i toto je běh na dlouhou trať, jelikož než vyřídíte potřebné formality a náležitosti, než se s bankou dohodnete na cílové částce, která možná kvůli vašim příjmům bude nižší, než jste očekávali, pár dlouhých měsíců uplyne. Rychleji pak hypotéku získáte prostřednictvím nebankovní společnosti, která se specializuje pouze na poskytování úvěrů, tudíž dokáže půjčku vyřídit mnohem rychleji, v řádu dnů, a vy se tak můžete do rekonstrukce pustit hned.

starý dům

Volba firmy, či nákup materiálu

Pokud si hodláte na rekonstrukci pozvat specializovanou firmu, volte obezřetně. Mimo to, že porovnáte ceny, či vyberete ty, kdo mají čas nejdříve, se nezapomeňte informovat u předchozích klientů firmy, jak byli s prací spokojení. V případě že se do rekonstrukce pouštíte takzvaně na vlastní pěst, a materiál si kupujete sami, chce to rovněž trpělivost. Ideální je objet několik prodejen stavebního materiálu, nechat si udělat cenové nabídky, a u každé další poukázat na to, že jiná to má levnější. Firmy se rády předhánějí, a tak pravděpodobně budou chtít urvat nového zákazníka, a budou poskytovat slevy tak dlouho, dokud nebudete spokojení.

Posted in <a href="https://www.upmas.cz/penize/" rel="category tag">Peníze</a>