Co vám nesmí chybět doma pro miminko po příjezdu z porodnice?

Šestinedělí je krásným obdobím plným souznění, pocitu lásky, poznání, odpočinku a klidu a není nutné jej rušit něčím tak banálním, jako je chybějící teploměr nebo nedokončená stavba postýlky pro novopečené miminko.
Proto je nutné myslet na základní věci, které by neměly chybět maminkám při péči o jejich drobečky v prvních dnech života. V těhotenství je dostatek času na to si vše připravit a pořídit si základní výbavičku pro miminko, a proto je lepší si napsat seznam, podle kterého si pokojíček vybavit.dětská postýlka.jpg
Dětská postýlka s kvalitní matrací je v prvních dnech života někdy nahrazována proutěným pojízdným košem, se kterým se mamince lépe manipuluje po bytě. I ten je však nutné vybavit monitorem dechu, který hlídá, jestli miminku během spánku nevynechá dech. Do postýlky je časem vhodné pořídit mantinel, v dnešní době je moderní tzv. copánkový zaplétaný mantinel, který je později možné využít i ve větší postýlce nebo jako zábrana, když si dítě hraje na zemi. Matrace se doporučuje kokosová, protože je více savá a prodyšná.
Pro přebalování je vhodná komoda s přebalovacím pultem a nafukovací omyvatelnou podložkou. Pro první dny stačí pořídit menší balení plen z důvodu možné alergie, až po vyzkoušení jednotlivých typů je čas na nákup většího ekonomického balení. Do komody umístit pár kousků oblečení v menších velikostech, látkové pleny a základní kosmetiku na koupání a opruzený zadeček. V lékárničce by neměly chybět čípky proti horečce, teploměr, případně odsávačka do nosu.spící miminko.jpg
Jakmile může miminko na procházku, samozřejmostí je mít kočárek vybavený dle ročního období (lehká dečka či zimní fusak) a autosedačku na cesty. V případě, že máte postýlku v domě na patře nebo chcete nechat kočár na zahradě, jistě se vyplatí investovat do elektronické chůvičky, která má dosah na dané místo a signalizuje dětský pláč.

Posted in <a href="https://www.upmas.cz/bydleni/" rel="category tag">Bydlení</a>