Domácí zahrádka

Stačí vybrat ty správné rostliny, kterým se bude ve vašem interiéru dařit. Některé rostlinky vyžadují stanoviště s nepřímým osvětlením a některé mají vyšší nároky na teplotu. Vybere si ale určitě každý. Z hlediska nároků na teplotu se pokojové rostliny dají rozdělit do dvou základních skupin.
1.     Teplomilné.
2.     Chladnomilné.
žlutá židle
Teplomilné rostliny vyžadují teplotu mezi patnácti a dvaadvaceti stupni celsia. Je to tedy běžná pokojová teplota, která vyhovuje většinou i lidským obyvatelům bytů. Teplota může být i trochu vyšší. Nižší hodnoty se u těchto rostlin nedoporučují. Pravděpodobně by neprospívali podle našich představ. Nekvetoucí rostliny by zakrněly a kvetoucí by se proměnily na pouze zelené a nekvetoucí.
o   Mezi nenáročné rostliny do bytu patří napříkladdracény, kterých je hned několik druhů.
o   Liší se především svým zbarvením.
Chladnomilné rostlinyvyžadují mnohem nižší teploty. Ke své spokojenosti potřebují hodnoty v rozmezí od deseti do patnácti stupňů. Pokud bychom jim přetopili, budou se sice vyvíjet mnohem rychleji, ale bude to k jejich i naší škodě. Například kvetoucí druhy výrazně zkrátí svou dobu kvetení. 
květina na stolku

Každá rostlina chce své prostředí

Pro každý živý organismus je důležité světlo. I v tomto případě se dají rostliny rozdělit do dvou kategorií.
1.     Vyžadující stanoviště s přímým slunečním svitem.
2.     Vyžadující stanoviště stinné.
Slunečné místo je takové, na které dopadají sluneční paprsky větší část dne. Jsou to většinou místnosti s okny, která směřují na jih. Místnosti, jejichž okna směřují na severní stranu, bývají chladnější.
o   Na zdárný vývoj naší domácí zelené zahrádky má velký význam i klima v jednotlivých místnostech.
Některé rostliny mají raději suché prostředí, proto se budou hodit do obývacích pokojů. Některé naopak zase vyžadují vlhko. Tudíž jim bude vyhovovat koupelna.

Posted in <a href="https://www.upmas.cz/bydleni/" rel="category tag">Bydlení</a>