Domácí zahrádka

Stačí vybrat ty správné rostliny, kterým se bude ve vašem interiéru dařit. Některé rostlinky vyžadují stanoviště s nepřímým osvětlením a některé mají vyšší nároky na teplotu. Vybere si ale určitě každý. Z hlediska nároků na teplotu se pokojové rostliny dají rozdělit do dvou základních skupin.
1.     Teplomilné.
2.     Chladnomilné.
žlutá židle
Teplomilné rostliny vyžadují teplotu mezi patnácti a dvaadvaceti stupni celsia. Je to tedy běžná pokojová teplota, která vyhovuje většinou i lidským obyvatelům bytů. Teplota může být i trochu vyšší. Nižší hodnoty se u těchto rostlin nedoporučují. Pravděpodobně by neprospívali podle našich představ. Nekvetoucí rostliny by zakrněly a kvetoucí by se proměnily na pouze zelené a nekvetoucí.
o   Mezi nenáročné rostliny do bytu patří napříkladdracény, kterých je hned několik druhů.
o   Liší se především svým zbarvením.
Chladnomilné rostlinyvyžadují mnohem nižší teploty. Ke své spokojenosti potřebují hodnoty v rozmezí od deseti do patnácti stupňů. Pokud bychom jim přetopili, budou se sice vyvíjet mnohem rychleji, ale bude to k jejich i naší škodě. Například kvetoucí druhy výrazně zkrátí svou dobu kvetení. 
květina na stolku

Každá rostlina chce své prostředí

Pro každý živý organismus je důležité světlo. I v tomto případě se dají rostliny rozdělit do dvou kategorií.
1.     Vyžadující stanoviště s přímým slunečním svitem.
2.     Vyžadující stanoviště stinné.
Slunečné místo je takové, na které dopadají sluneční paprsky větší část dne. Jsou to většinou místnosti s okny, která směřují na jih. Místnosti, jejichž okna směřují na severní stranu, bývají chladnější.
o   Na zdárný vývoj naší domácí zelené zahrádky má velký význam i klima v jednotlivých místnostech.
Některé rostliny mají raději suché prostředí, proto se budou hodit do obývacích pokojů. Některé naopak zase vyžadují vlhko. Tudíž jim bude vyhovovat koupelna.

Posted in Nezařazené

Comments are closed.