Drátkové hobby

Jsou různé výtvarné techniky, kterými se dají tvořit dekorace pro dům i zahradu. Jednou z těchto metod je i drátkování, kdy se dekorace tvoří z drátku a korálků, nebo se například drátkem oplétá nějaký předmět, jako je lahev. Tato technika vypadá velice krásně. Z obyčejné láhve na víno dokáže vykouzlit ozdobu interiéru a ještě originální dárek. Nebo takové drátkované zápichy do květináčů, obvykle podle ročního období a příležitosti jsou vkusným doplňkem.

kovové ornamenty

Z drátků se dá tvořit mnoho věcí, například i šperky na krk, prstýnky i náramky či pouze přívěšky. K tomu se používají různě barevné a různě silné drátky a proplétají se mezi sebou tak, aby se dosáhlo kýženého výsledku. Tento výsledek je obvykle okouzlujícím dílem, ale jako vše, je nejprve nutné trénovat a začít od jednoduchých věcí, k věcem složitějším. Když někdo ovládne tuto drátkovou techniku, vypadávají zpod jeho rukou nádherná umělecká díla a skvosty hodné obdivu. Mladé maminky, které jsou na rodičovské dovolené často spojují tento nádherný koníček s přivýdělkem, protože své výtvory prodávají na různých stránkách k tomu určených.
drát kolem jablka

Chcete-li začít také s drátkováním, není nic jednoduššího, než si pořídit drátek, venku sebrat nějaký zajímavý kámen a učit se na něm různé techniky oplétání, které pravda, z počátku nebudou vypadat jako umělecké dílo, ale s další a další praxí se také takového výsledku dočkáte. Přeji pevné nervy a dostatek chuti a odvahy zkusit něco nového a i přes počáteční neúspěchy vytrvat a dopracovat se k těm nádherným dekoracím.

Tak honem, vydejte se ho hobby marketu nakoupit si drátky v různé tloušťce a barvách a dejte se do prvních výtvorů. Na některé výtvory se na prkýnko pomocí hřebíků tvoří šablona, která se následně dotváří. Na internetu jistě najdete mnoho návodů, na tuto techniku pro začátečníky i pro pokročilé.

 


Posted in Nezařazené