Funkční úložný prostor v koupelně, jak si vybrat skříňky?

Skříně nebo komody, plní důležité organizační funkce, mají vliv na styl a dodávají interiéru charakter. Výběr koupelnových skříní je dnes obrovský.

záchod a vedle něj skříňka

·        Není všechno, co se třpytí, je zlato!

V tomto přísloví je mnoho pravdy. Mnoho lidí přistupuje k výběru nábytku do koupelny, jako by kupovali vybavení do obývacího pokoje nebo ložnice. To je jedna z největších chyb. V pokojovém nábytku se počítají první dojmy, vzhled, estetika a barva daného modelu. U koupelnového nábytku jsou nejdůležitější technické parametry. Skříně a komody by měly být vyrobeny z materiálů odolných vůči vlhkosti. Vlhkost je faktor, který způsobuje, že špatně vybraný nábytek nabobtná, přilepí se a stane se jednoduše nefunkčním.

Nejlepší je vybrat nábytek, který pochází od kvalitních a osvědčených výrobců. Vždy je bezpečnější koupit je ve specializovaných obchodech, ne v náhodných supermarketech. Dobrý koupelnový nábytek je ten, který má lakovaný nebo jinak chráněný povrch. Díky tomu vlhkost nepronikne do struktury skříně a nedochází k bobtnání ani vrstvení.

·        Která skříňka pro malou a která skříňka pro velkou koupelnu?

Díky prostorné koupelně si můžeme opravdu vybrat kus nábytku, který se nám líbí. Situace je jiná, pokud nám záleží na optimálním využití každého centimetru volného prostoru. Čím je skříň větší, tím více věcí do ní můžeme zavřít. Pokud je prostor opravdu malý, vyplatí se ujistit se, že vnitřek skříně není dále zmenšován umyvadlem na pracovní desce a velkým sifonem.
světlá minimalistická koupelna

·        Závěsná nebo stojící skříňka?

Před několika desítkami lety byly v každé koupelně pouze stojící modely. Samostatné skříňky jsou dnes, navzdory velké rozmanitosti na trhu, stále velmi populární. Mezi jejich výhody patří především snadná instalace. Umístíte skříň kamkoli chcete, a to je vše. V případě potřeby s ní lze také rychle pohybovat. Nevýhody zahrnují skutečnost, že čištění pod nimi není snadné.

Závěsné skříně se staly v posledních letech populární. Vypadají velmi lehce, zdobí interiér. K jejich výhodám patří také to, že mohou být namontovány ve výšce, ve které chceme. To je dobrá volba, pokud jsou členové domácnosti vysocí – nebo naopak malí a standardní stojanové skříňky pro ně nejsou pohodlné. Tento typ nábytku také usnadňuje udržování podlahy v pořádku, protože není problém dostat se do každého rohu.

Posted in <a href="https://www.upmas.cz/bydleni/" rel="category tag">Bydlení</a>