Jak zachránit vlasy před mrazy? Připravte se dřív, než udeří!

Nechoďte ven s mokrými (ani vlhkými) vlasy

 V zimním počasí se voda snáze promění v ledové krystalky, které pak vlasy polámou, či jinak poničí.

žena s copem

Čtěte etikety

 Dávejte si pozor na složení Vašich oblíbených produktů. Během zimy je ideální vyvarovat se alkoholu, který vlasy ještě více vysuší. Naopak hledejte vysoce hydratační produkty a nebojte se ani olejů. Ty na vlasy nepatří v létě, kdy teplota stoupá a olej začíná vlasy fritovat. Během zimy ale zábaly rozhodně neuškodí, ba naopak!

 

Pokožka hlavy – můj chrám

 I pokožka hlavy v zimě trpí. Aby netvořila nevzhledné lupy, provádějte jemný peeling a nebojte se vlasy na několik hodin schovat do olejového zábalu, který pokožku hlavy pěkně vyživí. Pokud trpíte nedostatkem lesku, přidejte do domácí masky kvalitní med.

kudrnaté vlasy

Místo stylingu zastřihujte

 Nadměrné zahřívání a zatěžování vlasů je v zimním období pro vlasy obrovskou zkouškou. Vyvarujte se tedy nadměrných úprav. Vždyť i jen čepice nebo šála dokáží pěkně roztřepit konečky. Nezapomínejte proto chodit na pravidelné zastřihávání konečků, které se v zimě třepí o dost rychleji.

 

Nepřehánějte to s vodou

Omezte mytí vlasů. V zimních měsících sahejte pravidelně po gumičkách a suchých šamponech. Odměnou Vám bude pocit lehčích vlasů.

Vsaďte na správný materiál

Hedvábné šály jsou k vlasům mnohem šetrnější. Poohlédněte se kolem a určitě najdete čepice z kvalitních materiálů, které budou pro Vaše vlasy stejně šetrné. Nezapomínejte ani na tepelnou ochranu a svetry, které nepodporují vznik statické elektřiny. Pokud chcete svou péči o vlasy posunout ještě o krok dál, neváhejte používat speciální turbany na spaní a hedvábné povlaky na polštáře.

 

Hydratace a kvalita

Naše tělo potřebuje také péči zevnitř. Pijte hodně vody a jezte kvalitní tuky, které najdete v rostlinných olejích a oříšcích. Kvalitu vlasů také prokazatelně zlepšují vitaminy typu A, D a B. Možná je čas zapřemýšlet o nasazení Biotinu či rybího tuku. Nebo si do svého koktejlu přimíchejte extra dávku kolagenu pro mimořádnou výživu.

Posted in <a href="https://www.upmas.cz/krasa/" rel="category tag">Krása</a>