Je skutečně nutné chodit na antigenní testy ze slin

Asi není nikdo, koho by se nějak nedotkla současná epidemie koronaviru, minimálně tím, že je zavřená většina obchodů a veškeré věci, s výjimkou základních potřeb, je prakticky nezbytné nakupovat přes internet.

Jedná se samozřejmě o jedno z opatření, které má za cíl omezit shromažďování více lidí na jednom uzavřeném místě, a tím i snížit riziko nákazy. O tom, zda je tento přístup efektivní nebo ne, můžeme diskutovat.

muž v respirátoru

Pravdou však je, že poslední vlna pandemie je skutečně vážná. I proto bylo jako jedno z opatření nařízeno, aby byli pracovníci ve všech firmách .každý týden testováni na přítomnost koronaviru. Naštěstí není nutné chodit na PCR testy, které, ačkoliv jsou přesnější, jsou náročnější na vybavení i na práci zdravotníků.

V současnosti stačí využít některý z dostupných antigenních testů, jako jsou například antigenní testy ze slin. Ty mají tu výhodu, že ačkoliv nejsou tak přesné jako ty PCR, jak ji bylo zmíněno, pro zachycení ohniska nákazy ve firmě postačují. Navíc jsou podstatně rychlejší – výsledek známe během čtvrt hodiny. Také k nim není potřeba speciální laboratorní vybavení a ani lékařské znalosti k interpretaci výsledků. To znamená, že si je zaměstnanci mohou provádět sami, a nemusí tak zatěžovat již tak silně vytížená testovací centra.

klasický respirátor

Ovšem, jako u podobných jiných opatření, i zde se ozývají hlasy, které se ptají, zda je tento krok skutečně nutný. Přeci jen, je to další finanční zátěž pro firmy, neboť ačkoliv jim na toto testování stát přispívá, není tento příspěvek dostatečný. Navíc to není nic příjemného ani pro zaměstnance samotné.

Jistě, není pochyb, že naše vláda vydala některá poměrně nesmyslná opatření. Avšak faktem je, že toto k nim nepatří. Zde není cílem najít každého nakaženého, nýbrž odhalit jednotlivá centra nákazy ve firmách. A k tomu tyto testy plně postačují.

Posted in <a href="https://www.upmas.cz/produkty/" rel="category tag">Produkty</a>