K čemu jsou nám počítače?

V dnešní době už by se lidstvo snad vůbec nedokázalo obejít bez mnohých výdobytků civilizace a vědeckotechnické revoluce. A spousta z nás si tedy nedokáže představit snad ani to, že by náš svět dokázal existovat bez používání počítačů. Ty už dnes přece zasahují do všeho možného, v něčem nám lidem jenom pomáhají a něco klidně i samy řídí.

Počítače se tedy staly našimi průvodci životem a v mnoha oborech už by to bez PC dávno nešlo. A jestli si myslíte, že ano, pak si třeba představte, jak by to vypadalo, kdyby tyto chyběly dejme tomu v různých kancelářích. Člověk by tam přišel a než by se úředník prokousal stohem dokumentů, než by si dotyčného našel v papírové kartotéce a podobně, trvalo by to celou věčnost. Zatímco dnes se obvykle vyťuká něco málo na klávesnici a hned se všechno ví.

binární kód

Ovšem kanceláře nejsou ani zdaleka jediným místem, kde počítače nalézají své uplatnění. Najdeme je přece i jinde. Jsou potřeba ve školách a dalších vzdělávacích institucích, neobejde se bez nich nejen byrokracie, ale ani bezprostřední řízení provozu v průmyslových podnicích, a to už ani nemluvě o tom, jak často vlastní nějaké PC třeba i kdekdo z nás obyčejných smrtelníků pro své soukromé účely.

Počítače jsou prostě všude, kam se jenom podíváme. Někdo s jejich pomocí pracuje, někdo si na nich něco hraje, někdo tu loví informace… Takových možností využití tu je!

internetový svět

Počítače tudíž chceme a vlastně i potřebujeme mít. Často už si bez nich ani nedovedeme svůj každodenní život představit. To není jako kdysi, kdy byly tyto ještě v plenkách, a to ani nemluvě o dobách, kdy je neměl skoro nikdy, protože by s nimi mohl klidně páchat i nějakou tu protistátní činnost. Dnes už si dokonce můžeme vybírat, a také si vybíráme to pravé přesně pro nás. Abychom si přišli co nejlépe na své. A na své si tu taky obvykle přijdeme.

Posted in <a href="https://www.upmas.cz/pc/" rel="category tag">PC</a>