Kabriolet aneb nejen jízda s větrem ve vlasech

V šedesátých letech velmi oblíbený automobil, který sklízel pozornost a těšil se značné popularitě. K nám se dováží okouzlující kousky ze zahraničí a tudíž trh je tak i zde poměrně dobře zásobován. Kabriolet je automobilem mající snímací nebo skládací střechu.

 modrý kabriolet

Mezi nejstarší a doposud nejrozšířenější typ náleží právě kabriolet s plátěnou střechou. Ze začátku se střecha musela skládat i natahovat ručně. Ke karoserii bylo nutné ji připnout za pomoci různých háčků a patentů. Dnes je takřka k dispozici už jen kabriolet využívající k natažení a sejmutí střechy elektromotory.

 

Proč si pořídit kabriolet?

 

Jedná se o velmi atraktivní automobil. Dávno již neplatí, že je kabriolet jen letní záležitostí. Dnes je na trhu široká nabídka, že si lze vybrat i takový kabriolet, jenž má pevnou střechu. Tím tak můžete mít běžné auto pro jízdu v jakémkoliv ročním období i v zimě a ve sněhu.

 kabriolet Audi

Pro někoho možná bude zpochybnitelný zavazadlový prostor. Nejen vlivem komerce tíhneme k pořízení většího automobilu, který poskytne maximální komfort i v rámci prostoru. Nicméně výsledkem pak je, že v autě sedíme sami a veškerý zavazadlový prostor beztak není využit. Pokud se nejedná o velmi početnou rodinu, nebo mající automobil pro cestování i do vzdálenějších míst či každý víkend ježdění na chalupu, je kabriolet rozhodně ideální volbou. Je možné si pořídit kabriolet, jenž má čtyři sedadla.

 

Dalším důvodem pro pořízení kabrioletu hraje i možnost naftového motoru. Nicméně pokud je někdo zvyklý na diesel, nejedná se o problém, zejména v rámci jízdy na delší trať. Pozitivní u kabrioletu je i záležitost ohledně ceny. Sice je kabriolet dražší finanční záležitostí než jiná auta. Avšak v případě prodeje na tom netratíte. Při pořízení kabrioletu se jedná vždy o dobrou investici.

 

Výhody a nevýhody kabrioletu

 

Mezi výhody náleží možnost jezdit v kabrioletu celoročně. Stejně tak se jedná o vozidlo, které dobře topí, tudíž by neměla být zima a to zejména na předním sedadle. Perfektní rozhled z vozu při jízdě, především neocenitelné plus pro pány řidiče. Velmi příjemnou záležitostí je jízda v horkých letních dnech, rovněž při jízdě na dovolené u moře apod., kdy maximálně oceníte kladné stránky kabrioletu v podobě otevřené střechy.

 červený Mustang

I když je kabriolet oslňujícím automobilem, má i jisté záporné stránky. Pro někoho především je záporem minimum zavazadlového prostoru, neboť ho zabírá stahovací střecha. Nejen v dálničním provozu, ale týká se i vyšší rychlosti, kdy je většina typů kabrioletu hlučná. Aby byla dodržena bezpečnost, jsou tak takřka všechny druhy kabrioletu těžší a to má vliv na zhoršené jízdní vlastnosti, dále i vyšší spotřebu a delší brzdnou dráhu. A samozřejmě mezi negativní stránky náleží i potenciální poruchovost sklápěcí střechy, jedná se zejména o starší verze s plátěnou střechou.

Posted in <a href="https://www.upmas.cz/auto-moto/" rel="category tag">Auto moto</a>