Krásné je vše kolem nás

Krása je v dnešní době více než zdravě řešené téma. Jenže tématem bývá spíše umělá krása, než ta přirozená. Modelky, které vídáme v časopisech už dávno nejsou přirozené, ale plné make-upu a photoshopu. Každý je nějakým svým způsobem krásný i bez tuny make-upu, jenže to si mnoho lidí, především žen, neuvědomují. Pokud se líčit umí, tak v pořádku, ale existuje mnoho případů, kdy to vypadá, jako by je nalíčilo spíše batole a to pak je utrpení se na to dívat. Tudíž pokud se líčit neumíme, neměli bychom to dělat a už vůbec to nosit mezi lidi. Uděláme tím ostudu nejen sobě. V čem na lidech vidíme krásu? Zcela ve všem.

krása je všude

Lidi jsou nádherná stvoření, ze kterých při správné péči bude přirozená krása jen a jen zářit. Existuje mnoho rad, jak toho docílit, ale základním krokem je správná životospráva. Umět správně jíst, spát, hýbat se a starat se o své psychické zdraví je to nejdůležitější, od čeho se celý zbytek odráží. Bez tohoto by to nešlo, bez ostatních věcí dost možná ano, ty už jsou individuální, ať si každý zvolí to, co mu vyhovuje. Spadá sem i správná péče o pleť, o vlasy, případně nehty, upravenost zevnějšku jako taková. I přirozené kráse se musí trochu pomoci.

krásný zážitek

Jsou některé případy, které vidí ideál krásy právě na vyhublých modelkách a tak své zdravé jídlo začnou omezovat a začínají hladovět, jen aby byly štíhlé jako jejich model. Čehož než dosáhnou, stanou se obětí poruch příjmu potravy, ze kterých se dostává opravdu těžko. Zkreslují vám pohled na vaše tělo, na jídlo a na svět jako takový. V tu chvíli se cítíte, že každý kouká jen na vás a vaše odporné tělo, které před nikým nemůžete schovat. Máte pocit, že nikdy nebudete dostatečně štíhlí, dostatečně dobří, abyste si zasloužili jíst. Je dobré nic nepřehánět, v hraničních případech to může skončit i smrtí. A to jen honem za krásou, které bohužel nejčastěji pořádají dospívající dívky. Měli bychom kolem sebe šířit lásku, abychom se těmto hraničním případům vyvarovali.

Posted in <a href="https://www.upmas.cz/krasa/" rel="category tag">Krása</a>