Nepodceňujte sílu internetu

Jistě i vy trávíte značnou část svého času na internetu a dobře víte, jak obtížné bývá se od něj, byť jen na okamžik odtrhnout. Jde o vstupní bránu k nekonečným možnostem a příležitostem. Mladé generace tak mají možnost pohybu ve zcela nové dimenzi.
sociální sítě na mobilu.jpg 
Svět internetu má dozajista celou řadu benefitů. Mezi ty hlavní lze zařadit:
 
·         RYCHLOST A SPOLEHLIVOST
·         EFEKTIVITA VYHLEDÁVÁNÍ INFORMACÍ
·         MOŽNOST KOMUNIKACE S OKOLÍM
·         VYSOKÝ POTENCIÁL – PŘÍLEŽITOST PRO SBEREALIZACI (ZAHÁJENÍ PODNIKÁNÍ A PODOBNĚ)
·         ŠIROKÁ NABÍDKA ZÁBAVY A SLUŽEB
 ochrana pc.jpg
Své kouzlo pak mají zcela jednoznačně sociální sítě, jejichž počet v průběhu posledních let značně narostl. Zřejmě nikomu není zapotřebí představovat všemocný Facebook, Twitter nebo snad Instagram. Pouhým jediným kliknutím máte možnost spojit se s přáteli, poznávat nové lidi, sdílet své názory a postřehy, fotografie či oblíbenou hudbu.
 

Hrozí vám nebezpečí?

 
Nelze však neustále zmiňovat pouze pozitiva, při užívání internetu je třeba mít se i na pozoru, jelikož je velmi snadné přijít k újmě v důsledku neuváženého chování a neopatrnosti. Nebezpečí se přitom nevystavují pouze děti a mladiství, zásady bezpečnosti mnohdy nedodržují ani dospělé osoby.
 
Právě výše zmiňované sociální sítě bývají častým kamenem úrazu. Uživatele přímo vybízejí ke sdíleníúdajů a informací, které mohou být velmi citlivé a vystavují tak své majitele možnému riziku. Dávejte si tedy pozor, jaké aktuální informace ze svého života sdílíte, vyvarujte se kupříkladu veřejnému uvádění svého telefonního čísla či adresy. Ani zveřejňování osobních názorů na politická či náboženská témata se nemusí vyplatit.
 
Pokud již máte potřebu dělit se se světem prakticky o vše, není na škodu zvýšit zabezpečení vašeho profilu a ujistit se, že k němu mají přístup pouze osoby vám blízké a známé.
ochrana pc.jpg 
Jistě jste již také slyšeli o případech kyberšikany, verbálních útoků či zastrašování a vyhrožování prostřednictvím internetu a potažmo anonymity, kterou nabízí. V případě, že i vám se takovéto nepříjemnosti přihodí, neváhejte kontaktovat příslušné orgány.
 
Internet je skvělým rádcem a sluhou, nicméně obezřetnost se vyplatí!

Posted in Nezařazené