Proč nezačít snít o vlastním bydlení?

Sen o vlastním bydlení už nemusí být pouhým snem, ale může se stát skutečně realitou. I když v dnešní době trh s nemovitostmi koupi příliš nepřeje, rozhodně není ještě potřeba házet flintu do žita. Je pravda, že ceny nemovitostí v posledních letech rostou přímo do astronomických výšin a neexistuje žádný zákon, který by stanovil nejvyšší možnou hranici. Majitelé bytů a domů tak často nesmyslně přestřelují skutečnou cenu nemovitosti a to hlavně v centru hlavního města. Zde se ceny bytů pohybují v takové cenové relaci, že běžný smrtelník si na takový dům nemůže nikdy vydělat. Je pravda, že hypotéka nebo leasing je pro nás už běžnou záležitostí, zvykli jsme si žít na vysoké noze a ne každý si může dovolit koupit dům za několik milionů z vlastních úspor.

stavba domu

Dnes už se tedy nikdo příliš nepozastavuje nad skutečností, zda je nemovitost na úvěr nebo z vlastních úspor. Bankovní subjekty nám často pomohou zainvestovat větší nebo menší obnos peněz. Bydlet nebo jezdit v novém autě tak můžeme téměř okamžitě. Vše je jednoduché, rychlé a přeci ne tak růžové, jak by se na první pohled mohlo zdát.

prodej nemovitosti

Bankovní společnosti si velmi pečlivě vybírají, komu úvěr poskytnou. Existuji celá řada měřítek, podle kterých se stanovuje maximální výše úvěru, úvěrová sazba nebo délka splácení. Mnoho lidé však může narazit už při sjednávání samotného úvěru. Platíte složenky po splatnosti, dlužíte mobilnímu operátorovi nebo jste tento měsíc o pár dní později zaplatili zdravotní pojištění? Zdánlivě banální záležitosti vás mohou dostat na černou listinu dlužníků, kterou banky vždy neopomenou prověřit. S největší pravděpodobností se může žadatel v takovém případě s vytouženými penězi rozloučit.

Naštěstí existují i nebankovní společnosti, které nabízí podobné produkty jako běžné banky a cílí právě na tento druh klientů. Slyšeli jste už o americké hypotéce bez registru Ferovahypoteka?

Posted in <a href="https://www.upmas.cz/penize/" rel="category tag">Peníze</a>