Společné bydlení

Člověk přemýšlí nad společným bydlením s partnerem či partnerkou a snaží se najít plusy, ale také hledá mínusy.

Jaké jsou výhody společného bydlení?

Velkou výhodou je svůj vlastní klid, vše si můžete udělat podle sebe. Pokud třeba se vám doma něco nelíbilo, tak to ve svém bydlení nebudete praktikovat. Puberťáckou výhodou je to, že si můžete domů přijít kdy chcete. To většinou oceňují mladí lidé. Společně s partnerem či partnerkou vymýšlíte, jak si byt nebo dům vybavit, řešíte spolu každý sebemenší detail. To páry hodně spojuje, jelikož si stále povídáte, řešíte věci a nacházíte i společné názory například na nábytek, barvu pokojů či velikost bytu nebo domu. Trávíte bytě společně s partnerem více času, občas to je sice nevýhoda, protože si pak můžete lézt na nervy, ale to už tak prostě bývá. Také se naučíte více samostatnosti, ať už je to uklízení, vaření atd. Zjistíte, že vám začne vadit to, co vám třeba dříve vůbec nebavilo a bylo vám to jedno. Například uklízení, kde jste u sebe v pokoji měli nepořádek, ale neřešili jste to, ale ve vašem bytě vám to začne vadit.

bydlení

Jaké jsou nevýhody?

Častou nevýhodou jsou peníze. Pokud jste třeba student a přítel pracuje, tak to je velice náročné. Proto je dobré si během letních prázdnin vydělat peníze díky brigádám. Sice to nebudete mít peněz jako slupek, ale kdykoliv se dá nějak přivydělat. Proto se snažte z této nevýhody udělat výhodu. Další nevýhodou mohou být časté hádky s partnerem nebo partnerkou. Jelikož spolu budete každý den, tak to bohužel nějaké následky mít bude, s tím se nedá nic dělat. Budete si muset prostě zvyknout.

bydlení

Berte v potaz, že na sebe berete velkou zodpovědnost tím, že budete mít dost věcí na starost. Jako je například hlídání placení nájmu, vody, musí vám také zbýt peníze na jídlo.

S partnerem si rozdělte věci, které kdo bude dělat. Komunikujte a nenechávejte komunikaci, až někdo z vás bude mít čas.

Posted in <a href="https://www.upmas.cz/bydleni/" rel="category tag">Bydlení</a>