Těhotenství v II. trimestru

Konečně už se zlomil ten osudový den a vy si můžete říci, že jste ve druhém trimestru a jsou zažehnány i nejhorší obavy lékařem. Nyní vás čeká určité období klidu, řekněme takový „klid před bouří“. Ranní nevolnosti, pokud byly, tak již odeznívají, pomaličku začínáte přibírat na váze a roste vám bříško. Najednou cítíte i něco zvláštního v bříšku a zanedlouho se objevují první náznaky pohybů, které následně ucítí i váš partner. To je jedna z nejkrásnějších stránek těhotenství.
smějící se pár
Zároveň však začínají další určité komplikace. Více se zadýcháváte, trpíte zvláštními chutěmi, začíná vám být malé oblečení. Může nastat situace, že ze dne na den najednou nemáte co na sebe, jelikož všechno najednou škrtí. V létě je výhoda, že lze zvolit volnější šaty, ale v zimě je potřeba vrstvit, tak se nákup šatníku vztáhne na skoro celou garderobu, což však většinu žen potěší.
Oproti předchozím měsícům dochází k nárůstu energie, a to takové, že nemusíte skoro poznat ani, že jste těhotná, až na to kdyby se dole něco nekulatilo. Začnete vykonávat stejné činnosti jako před otěhotněním, ale pozor na přílišnou námahu, vaše tělo najednou musí vyživovat minimálně dva organismy místo jednoho a je nutné se tomu přizpůsobit a když ne, tak to malé to dá určitě najevo.
těhotná žena
Připravte se i na fyzické nestandarty ohledně svého těla. Najednou nejde se překlonit tak, jak si představujete, bříško začne přesahovat prsa, kde jste se protahovali, tak se najednou už nevejdete. Skoro všechny tyto okamžiky se vám odehrají ze dne na den. Stane se vám, že se najednou seknete mezi sedačkami nebo si budete obtížně ve stoje zavazovat tkaničku, při čištění trouby zjistíte, že se tam vlastně nemáte jak dostat. Všechny tyto okamžiky jsou v dané chvíli překvapivé, ale následně vás rozesmějí a jsou to prostě krásné momenty, které je důležité si zapamatovat.

Posted in <a href="https://www.upmas.cz/zena/" rel="category tag">Žena</a>