Tipy na Vánoční dárky

Vánoční čas je pro mnoho lidí, tak jako pro mě, čas klidu, radosti, příjemného završení uplynulého roku a také setkání s rodinou a blízkými. Jako každý rok, mě i letos začala provázet myšlenka, že je čas uvažovat nad dárky pro mé nejdražší.

žena s dárkem

Vánoce v mé rodině jsou pro mě opravdu Vánocemi s velkým V. Je to nejspíš i proto, že dárky, které se u nás dávají, jsou opravdu od srdce. Už dávno jsme upustili od univerzálních dárků nebo peněz, ale dáváme si jednoduše to, co víme, že obdarovanému přinese skutečnou radost. A často neočekávanou radost.

dárky pod stromem

A tak mám dnes pro Vás tip, jak vybírám dárky svým blízkým já.

 

První na řadě je zamyšlení, co tuto osobu skutečně dokáže potěšit, čím jí pokaždé vykouzlím úsměv na tváři? U mužů to často bývá jídlo, sportovní pomůcky, u některých udělá velkou radost i oblečení (pokud si na oblékání potrpí), anebo něco specifického k jeho zálibám. Pro nadšence dobrého alkoholu krásná láhev, pro kuchaře něco, co v kuchyni nemůže postrádat a pro kutila parádní kufřík na nářadí. Volím dle toho, co Vím, že potěší. U žen se to často zdá být jednodušší, ale vždy tomu tak není. Drogerií máme většinou zaskládanou koupelnu, oblečení do skříně se nám už skoro nevejde a domácí dekorace si raději vybíráme samy, aby ladily našemu oku. U žen se mi osvědčilo jednoduše poslouchat. Ženy hojně mluví a mluví o tom, co je skutečně zajímá. Dárky pro ženu obvykle naleznu, protože mi je samy povědí, aniž by o tom vůbec věděly.

 

Druhé na řadě je promyšlení. Co by blízkému udělalo radost, ale sám si to nekoupil? Je jedno z jakého důvodu, třeba že se mu za danou věc nechce utrácet, nebo si řekne, že by ji chtěl, ale obejde se i bez ní. Nebo se třeba jedná o dražší záležitost (zde je možné složit se s rodinou a pořídit jako hromadný dárek).

barevné dárky

Tímto způsobem obvykle vymyslím dárky, které obdarované nejen potěší, ale navíc jsou skutečně mile překvapeni. Často o nich mluví i několik týdnů nebo měsíců poté.

Posted in <a href="https://www.upmas.cz/produkty/" rel="category tag">Produkty</a>