Víte, jak cvičit z domova?

Máte nadváhu a chtěli byste se jí zbavit, nicméně jsou nyní všechny sportoviště uzavřeny a vy nevíte jak na to? Chápeme. Proto jsme se rozhodli sestavit pro vás manuál, díky kterému budete moci začít cvičit z pohodlí domova. A co víc? Cvičení bude nejen levnější, ale i podstatně efektivnější, než v posilovně!

cvičební pomůcky

První a zároveň i nejdůležitější věcí pro cvičení z domova, je mít podle čeho cvičit. Pokud jste začátečníkem, určitě se nesnažte sestavit si vlastní sestavu. Je nutné, aby při posilování byly dodržovány určité zásady. Zároveň musíte pravidelně a systematicky celé tělo. Zkrátka, sestavit si vlastní cvičení sestavu je opravdu složité. Určitě je tak podstatně jednodušší a i rychlejší, pokud si na internetu najdete nějaké video, na kterém cvičí nějaký profesionál. Vybírejte takové video, které plně odpovídá vaší kondici, a hned na začátek se nepřeceňte. Se cvičením je nutné začínat pomalu a postupně.

cvičící žena

Kromě videa, podle kterého budete cvičit, se vám bude určitě hodit podložka a taška na podložku na jogu Cvicdom. Podložka výborně tlumí náraz. Při skákání vás tak nebudou bolet nohy. Při posilování vleže vás pak nebude tlačit podlaha. Navíc podložka i tlumí hluk, pokud tedy cvičíte v bytě a máte pod sebou sousedy, určitě je podložka nutností! Kromě toho jsou podložky na cvičení protiskluzové. Zabraňují tak uklouznutí nohy a následným úrazům.

Dále budete potřebovat nějaké cvičební nářadí. Nářadí, které se používá ke sportu, je opravdu mnoho. Nicméně pokud si nejste úplně jistí, že vám cvičení dlouhodobě vydrží, raději začněte s pomůckami, které máte již doma. Místo činek se výborně hodí lahve s vodou, místo stoličky, nějaká nižší stolička. Pokud doma nic takového nemáte, stále můžete cvičit jen se svojí vahou – což je pro začátek stejně úplně nejvhodnější. Výhodou je, že tak moc neutratíte.

Posted in <a href="https://www.upmas.cz/produkty/" rel="category tag">Produkty</a>