Výlety po okolí Lokte nad Ohří aneb kam se vydat

Loket nad Ohří je bývalé královské město, jehož osudy jsou spojovány i s římským císařem a králem Karlem IV. Jeho věhlas trochu pohasl tím, že již není důvod střežit západní hranice království, přesto tu můžete obdivovat velmi zvláštní nádech středověkého sídla, které se zachovalo do současné doby v téměř nezměněné podobě.

kolonáda v Mariánských Lázních

Výlety po okolí

Městská památková rezervace s dominantou hradu však není jediný důvod, proč zavítat do západních Čech. Loket nad Ohří zaujímá výhodnou polohu vůči dalším zajímavým místům a lze odtud podnikat výlety po okolí Pension Ulrika prakticky všemi směry.

Jáchymov, Boží Dar a Klínovec – nejvýše položené lázně, nejvýše položené město a nejvyšší hora Krušných hor patří k nejkrásnějším místům v republice. Těžba hnědého uhlí v Mostecké pánvi je již minulostí a horský masiv je dnes v mnohem lepší kondici, než za socialismu. Nenechte si ujít překrásné výhledy do krajiny a svěží, čistý horský vzduch.

Krušné hory

Karlovy Vary, Mariánské Lázně, Lázně Kynžvart a Františkovy Lázně – co název, to architektonický unikát s mnohaletou tradicí lázeňství. Patříme k lázeňským velmocím, s tradicí, jež se začala rozvíjet již ve středověku, a svého vrcholu dosáhla ke konci 19. století. Parkové zóny a lesoparky, kolonády, termální prameny, vyhlídky do krajiny – to vše můžete obdivovat právě zde. A pokud máte zájem dozvědět se, kde se stáčí světoznámá minerální voda Mattoni, Korunní kyselka a Magnesia, z Lokte je to jen pár desítek kilometrů.

Cyklostezky podél Ohře – pokud nejste zrovna lenoši a vyhovuje vám aktivní způsob trávení volných dnů, vydejte se na plavbu po Ohři, anebo na jízdu po cyklostezkách, které podél řeky směřují od Chebu přes Kynšperk nad Ohří, Sokolov, do Lokte a dále směrem na Karlovy Vary. Jízda mírným klesáním není náročná, a přesto vás dokáže zaujmout. Své putování lze prostřídat s vodáckými zážitky, takže se tu rozhodně nebudete nudit.

Posted in <a href="https://www.upmas.cz/business/" rel="category tag">Business</a>