Zásady, které vám usnadní stěhování


Kupte si papírový blok či záznamník – a do něj zapisujte průběžně vše, co vás v souvislosti s vaší stěhovací akcí napadne. Odložte mobil, protože ten vám může „kleknout“ a vaše zápisky nenávratně zmizí, a s neustálým archivováním dat se budete jen zbytečně zdržovat.

Administrativní úkony vyřizujte jako první – abyste byli klidnější a měli za sebou to nejméně příjemné, začněte s tím jako s první povinností. Budete potřebovat nové doklady, nový techniček od auta, nové smlouvy s dodavateli energií a možná i novou nájemní smlouvu a některé další záležitosti spojené se změnou trvalého pobytu. Nezapomeňte také nahlásit změnu adresy na pojišťovny a další instituce.

kartonová krabice

Nezapomínejte na parkování – pokud přijedou před dům stěhováci a vy si náhle uvědomíte, že jste zapomněli zajistit parkovací místo (v některých městech placené), bude vše značně zkomplikováno. Nezapomínejte ani na to, že žádosti tohoto typu vyřizují úředníci na městských úřadech (dle zákona) i celých třicet kalendářních dnů.

krabice na stěhování

Stěhovací firmu kontaktujte 6 týdnů před termínem – pokud spoléháte na to, že budou mít na vás stěhováci čas během nadcházejícího víkendu, tak se můžete šeredně mýlit. Stěhovací služby stěhování v Praze odnesto.cz se poptávají v předstihu více, než třítýdenním, nejlépe měsíc až půl druhého měsíce předem. Nejvíce obsazené bývají víkendy a období letní, tak je výhodnější (pokud to můžete ovlivnit) o všední den a někdy na podzim od září do listopadu, anebo brzy zjara v březnu a v dubnu.

Důvěřujte bublinkové fólii – chcete-li balit věci bez problémů, snadno, rychle a levně, svěřte je staré známé bublinkové fólii. S tou nemůžete nic pokazit. Zabalíte do ní porcelánové talíře i hrnky, stejně jako sklenice, plastové výrobky, výrobky ze dřeva, hračky, sportovní potřeby, elektroniku a mnoho dalších věcí. Na drobnosti využijte plastové zip sáčky, na balení nábytku a malých i velkých spotřebičů tenkou flexibilní fólii.

Posted in <a href="https://www.upmas.cz/business/" rel="category tag">Business</a>