Zateplení domácnosti

Zateplení domu je velmi důležité, protože šetří spoustu peněz za energie, což nejsou malé částky. Aktuální stav můžete snadno zjistit pomocí měření.

Zateplení domácnosti

Měření

Každá nemovitost má určité zateplení, od čehož se odvíjí, jak dobře udržuje v budově teplo. Velkou roli na tom hraje rozhodně použitý zateplovací materiál a daná technologie. Pokud máte tedy starší nemovitost, která není na tom úplně se zateplením dobře, tak byste rozhodně měli zvážit nápravu, protože díky ní Vám bude doma mnohem příjemněji a výrazně to pozná Vaše peněženka. Teplo totiž zůstane hezky uvnitř a jen malá část bude unikat ven, takže vytopit veškeré prostory bude snadné.

dron s termovizí

Možná se to nezdá, ale můžete takto ročně ušetřit za rok spoustu peněz, které se jistě budou hodit. Nejprve však musí zjistit skutečný stav izolace nemovitosti, a proto je tu metoda, která využívátermokamery měření. Určitě jste už o tomto přístroji někdy slyšeli, protože je opravdu pro určování následujícího postupu zateplování nejlepší. Hezky díky tomu uvidíte, jak na tom opravdu nemovitost je a kde bude potřeba zasáhnout a zlepšit izolaci.

Následující postup

Rozhodně musíme zmínit, že takové kompletní zateplování není vůbec levná záležitost, a proto je dobré si všechno pečlivě rozmyslet, a hlavně dbát na kvalitu. Snaha za každou cenu ušetřit může dopadnout opravdu špatně, protože nedosáhnete požadovaného účinku a ven bude unikat stále moc tepla. Právě měřeno termokamerou prozradí, jaká místa jsou na tom nejhůře a podle toho se můžete orientovat.

nezateplnená místnost

Prvním místem častého úniku jsou určitě okna a dveře. U dveří může pomoci pouhé těsnění do rámu, protože právě mezi futry a samotnými dveřmi může být poměrně velká mezera. Dnešní moderní okna mají několik vrstev, a proto se nemlží, ale zároveň skvěle fungují. S fasádou už je to o něco horší, protože její zateplení potřebuje poměrně velký zásah. Klasikou je lepení polystyrenu, kdy musíme zvážit tloušťku. Posledním místem je střecha, kde se využívají různé pěny a podobných materiálu, abyste za tak velkou plochu nezaplatili moc peněz.

Posted in <a href="https://www.upmas.cz/business/" rel="category tag">Business</a>