Značení palety je jako rodný listopad


Výrobce přepravních palet nabízí velké množství možností, jak využít tyto dřevěné poklady pod zboží nebo jakýkoliv jiný materiál. Je pravdou, že v podstatě se dá velmi snadno vypočíst i kolik se vejde palet do nákladního prostoru. Není to nic složitého. Například euro palety mají přesně nastavené parametry, podle kterých se výrobce musí držet. Tyto normy jsou mezinárodní a jejich přední výhodou je, že se přivezené palety nevrací zpět, odkud je dopravce přivezl, ale vlastně se vymění za jiné, které například vznikly v jiném státě. Norma je stále stejná, jen číslo výrobce a označení země bude jiné. Je to takový rodný list palety, ale na druhou stranu je snadno dohledatelné, zdali výrobce má řádnou certifikaci k výrobě. V podstatě se takto všechny produkty krásně a nenásilně sjednotily.

paleta

Barva není rozhodující

Mnohdy se stává, že jsou podklady různě barevné. To v podstatě skutečně není rozhodující, jestli bude mít světlou nebo tmavou barvu. Ta je pouze důsledkem toho, jak dlouho již věrně odvádí svoje služby. Světlejší ještě není tak ošlehaná větrem a ani zkušenostmi, je zkrátka nově vyrobená nebo krátce používaná. Čím budou podklady tmavší, tak jsou logicky starší, což ale jim nijak neubírá na kvalitě. Důležité je zachování výrobních norem a dostatečné testovací zkoušky, aby vydržely správný náklad a také manipulaci s paletovým vozíkem.

paletový vozík

Co se očekává od europalet?

  • Stejné rozměry a správné provedení přesně podle přísných technických norem.
  • Výrobce musí mít licenci, jinak tato výroba není zákonná. Může bez problémů vyrábět jakékoliv jiné přepravní podložky, ale ne euro palety.
  • Musí mít označení EUR.
  • Chybí nějaký konstrukční prvek? Všechno je špatně a vůbec by se s takovou paletou neměl nikdo vracet domů.
  • Stejné je to s poškozením, které se zároveň neakceptuje. Paleta musí zpět k nějakému výrobci, který ji opraví, ovšem pokud to bude ještě možné, jinak ji čeká vyřazení.
  • Známky hniloby či parazitů ve dřevě neznačí nic dobrého a i s takovým produktem je třeba se rozloučit. Ošetření dřeva nebylo provedeno podle přísných parametrů.
  • Musí zaručit pevnost, stálost, dopravení a manipulaci s nákladem, tak aby byla doprava zboží nadmíru bezpečnou záležitostí.

Posted in <a href="https://www.upmas.cz/dovolena/" rel="category tag">Dovolená</a>