Internet Praha 9 zajistí připojení k celosvětové informační síti

Pozitiva Internetu

Proč se připojit k Internetu? To je otázka, kterou si ve svém životě položil snad každý z vás. Dokonce i mnozí senioři mají zájem využívat jeho technických možností, a ty jsou ve srovnání s dobou před dvaceti lety již nesrovnatelné.

zavináč značka emailu

E-mail – asi nejefektivnější využívání tohoto zdroje je spojení se světem a se svými přáteli pomocí elektronické pošty. Být v kontaktu s lidmi ve svém okolí je žádoucí a Internet k tomu napomáhá výraznou měrou.

Webové stránky – jsou tu k dispozici různé zdroje informací a k tomu byl také tento celosvětový systém stvořen. Ještě před třiceti lety nebylo možné si ve vyhledávači najít, např. „jak vypadá pták čížek lesní, a čím se živí“.

E-shopy – většinu zboží lze dnes objednat právě touto cestou. V kombinaci s přepravní službou se tak můžeme vyhnout nákupním stresům v supermarketech a pohodlněji nakupovat přímo z domova.

používání internetu

Zneužívání celosvětové informační sítě

Internet Praha 9 je pouze médium. Je to informační kanál, který slouží jako pracovní nástroj a skvělá pomůcka pro usnadnění lidského života, podobně jako všechny ostatní technické prostředky. S celosvětovou počítačovou sítí je to ovšem podobně jako s nožem – můžete s ním nakrájet zeleninu do polévky a usnadnit si práci, anebo s ním můžete někoho usmrtit. Je to trochu brutální příměr, ale bohužel pravdivý.

Nemá smysl si nalhávat, že technické prostředky lidé mohou postavit proti sobě, a tak je také důležité apelovat na možnosti zneužití. Čím větší informovanost v této oblasti a pozitivní tlak na státní správu a zákonodárce, tím lépe pro nás. Internet lze totiž zneužít pro sledování osob, pro obhajování terorismu, šíření různých forem nenávisti a zloby, dezinformací atd. Používejme tedy více svou intuici a využívejme tento zdroj pro blaho všech, aby nám všem usnadnil život, aby jej obohacoval cennými poznatky a především, abychom i touto cestou šířili pozitivní vztah k ostatním lidem (národům a lidským rasám), vztah ke zvířatům a obecně k přírodě.

Posted in <a href="https://www.upmas.cz/web/" rel="category tag">Web</a>